Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Rychlý kontakt:

info@pajeci-technika.cz

phone icon+420 463 034 311

mobile devices icon+420 725 884 940
mobile devices icon+420 725 884 930 

Zboží zasíláme prostřednictvím přepravní služby PPL nebo Českou poštou


 

Zboží zasíláme i na Slovensko. Kontaktujte nás pro bližší informace o cenách, způsobu a termínu doručení.

Zboží si můžete také osobně vyzvednout v naší provozovně po předchozí telefonické domluvě.
 

ČLÁNKY » Ionizace vzduchu v průmyslu
Ionizace vzduchu v průmyslu

Princip ionizace

Ionizace spočívá ve vytváření oddělených nábojů v molekulách plynů vzduchu. Vyskytuje-li se v pracovním prostředí elektrostatický náboj, je neutralizován přitažením nábojů opačné polarity z ionizovaného vzduchu. V žádném případě ionizace nenahradí uzemnění osob, ani další požadavky na uzemnění vybavení v EPA (Electrostatic protected area).

Ionizace vzduchu bývá nezbytná:

  • při zpracování ultra citlivých komponentů,
  • v čistých prostorách (Cleanrooms - ionizace snižuje ulpívání prachu)
  • v provozovnách s dopravníky,
  • kde nelze odstranit izolanty z výroby
  • kde se pracuje s krycími foliemi apod.

„Bez ionizace bychom to tu mohli zavřít…“

Ionizace vzduchu pomohla mnoha výrobním firmám z bezvýchodné situace. „Při změně dodavatele dílů jsme začali mít problémy s velkým podílem reklamací způsobených statikou. Situace se zhoršovala hlavně během dní s nízkou vlhkostí vzduchu, zadavatel zakázky hrozil vypověděním smluv. Šlo pouze o použití jiných krycích obalových materiálů, které se dostávaly na výrobní linku. Nevěděli jsme si rady, až po odborném poradenství jsme kritická místa výrobní linky opatřili pěti ionizačními tyčemi a bylo po problému. Řešení nebylo nákladné a bylo rychlejší, než další změna dodavatele. Bez ionizace vzduchu jsme to tu mohli zavřít“, vzpomíná ESD koordinátor východočeské firmy.

Ionizátory SunJe Hi-Tek

Historie společnosti SunJe Hi-Tek sahá až do roku 2000. Specializuje se na vývoj, výrobu a prodej průmyslových ionizátorů a pořádání odborných ESD seminářů. Ionizátory SunJe Hi-Tek jsou vysoce ceněny pro své kvalitní provedení, možnost programování i centrální řízení přes PC nebo PLC. Vyznačují se například samočisticí funkcí k čištění emitorů (elektrod), uzamčení nastavení pomocí klíče, dálkovým ovládáním, vyvážením iontů ±2V, alarmy pro upozornění obsluhy, že ionizace neprobíhá tak, jak je naprogramováno apod. Pro uspokojení všech požadavků je v nabídce široká škála ionizačních zařízení:

  • 11 typů ionizačních tyčí (včetně bezpečné řady do prostředí s vysokou relativní vlhkostí vzduchu, neexplozivní řada do výbušného prostředí nebo tyčové ionizátory bez potřeby stlačeného vzduchu)
  • 7 stolní ionizátorů,
  • 4 nadhlavní ionizátory (2-5 ventilátorů),
  • 4 typy ionizačních trysek,
  • servisní pistole.


Příslušenství k ionizátorům

K dispozici je také volitelné příslušenství, jako jsou například odolnější emitory z trvanlivější slitiny. K ionizační trysce lze zakoupit různě tvarované nástavce. Celkem je na výběr z 6 tvarů o různých délkách, což výrazně zpřesňuje nasměrování ionizovaného vzduchu a tím zvyšuje efektivitu ionizace. Samozřejmostí jsou také náhradní díly, výměnné filtry a emitory.