Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Rychlý kontakt:

info@pajeci-technika.cz

phone icon+420 463 034 311

mobile devices icon+420 725 884 940
mobile devices icon+420 725 884 930 

Zboží zasíláme prostřednictvím přepravní služby PPL nebo Českou poštou


 

Zboží zasíláme i na Slovensko. Kontaktujte nás pro bližší informace o cenách, způsobu a termínu doručení.

Zboží si můžete také osobně vyzvednout v naší provozovně po předchozí telefonické domluvě.
 

SERVIS A SLUŽBY » Služby v antistatice
Služby v oblasti antistatiky

V oblasti antistatiky nabízíme následující služby:

Poradenství v antistatice

Provádíme komplexní poradenství v oblasti antistatiky telefonicky nebo e-mailem. Pomáháme s realizací vyhrazených prostor pro práci s elektrostaticky citlivými prvky (EPA Electrostatic protected area). Vyslechneme konkrétní požadavky zákazníka (popřípadě i investora), prohlédneme prostory, kde bude realizováno EPA pracoviště. Pak následuje vytvoření projektové dokumentace budoucího EPA a pomoc se zavedením vnitřních předpisů pro potlačení ESD dle normy ČSN EN 61340. Návrhy a rady vycházejí z mnohaletých odborných zkušeností v oboru antistatiky. Neváhejte nás kontaktovat.

Instalace EPA

Provádíme kompletní nebo částečnou instalace prostoru EPA, popřípadě jeho přestavbu při změně pracovních podmínek. Realizované prvky instalace jsou: antistatická podlaha, ESD nábytek, ESD regály, uzemnění pracovišť, značení vyhrazeného prostoru, instalace ionizátorů a testerů. Po dokončení EPA provádíme závěrečné měření uzemnění, zkoušíme správnou funkci ionizátorů a ESD testerů (ESD audit).

Instalace a opravy ESD podlah

Kontrola stavu stávající podlahy nebo prohlídka nových prostor, návrh řešení  + cenová kalkulace různých typů antistatického povrchu, následná realizace (opravy, pokládka PVC, antistatické epoxidové lité podlahy), měření parametrů antistatické podlahy dle normy ČSN EN 61340 a vystavení ESD certifikátu.

ESD audit

Nabízíme provedení ESD auditu dle normy ČSN EN 61340. Měření provádíme na základě zadané projektové dokumentace  nebo podle zadavatelských či interních směrnic ESD. Součástí je i kontrola legislativy a správného fungování plánu pro potlačení ESD. Prvky ESD auditu: kontrola legislativy, měření antistatické podlahy a systému osoba-obuv-podlaha, dále ESD pracovních ploch, polic a regálů, vozíků, sedadel, zemnicích prvků, pracovních pomůcek a správné funkčnosti ionizátorů. Zjišťujeme i výskyt nebezpečného elektrostatického napětí na pracovišti. Všechna měření jsou prováděna kalibrovanými měřicími přístroji, jsou zdokumentována a posléze vyhodnocena.  Dodatečně je vystavený Protokol z auditu o elektrostatické ochraně.

Vytvoření ESD směrnice

Tato služba většinou navazuje na předcházející ESD školení či audit. Vytvořit ESD směrnici můžeme tehdy, pokud známe důkladně dané EPA prostory, konkrétní procesy výroby i skladování, personální hierarchii ESD apod. Výsledkem je pak několikastránkový dokument, který je v normě ČSN EN 61340-5-1 nazýván „Plán programu potlačení ESD“. Ten slouží k zavedení a ověřování antistatických zásad v EPA. Společnost tímto dokumentem snadno reprezentuje zadavatelům, jak kvalitní je ESD ochrana ve výrobě.

Funkce externího ESD koordinátora

Ve firmách zajišťujeme funkci externího ESD koordinátora. Externí koordinátor k Vám přijede se zkalibrovanými měřicími přístroji, zajistí bezproblémovou výrobu v EPA prostorech, kde buď úplně vyloučí výskyt elektrostatického napětí nebo společnými silami s místním ESD koordinátorem hodnoty napětí sníží na přípustné minimum. Bude Vám k ruce během případných reklamací od zadavatelů zakázek.

Školení z oblasti antistatiky

Nabízíme odborné kurzy ESD koordinátorů a ESD operátorů dle normy ČSN EN 61340 a ANSI/ESD 20.20. Školení pro ESD koordinátory je rozsáhlejší, směřuje do hloubky problematiky. Obsahuje více odborných zkušeností a praktických rad, jak případně oblast antistatiky vylepšit.  Praktická část je dostatečně obsáhlá, včetně auditorského měření rezistence a elektrostatického pole, aby účastník zvládl bezchybně svou roli ESD koordinátora. Školení ESD operátorů je kratší a spíše teoretické. Nutno podotknout, že nechybí divácky atraktivní ukázky z praxe, které pomůžou pracovníkům lépe pochopit, proč je na EPA pracovištích tolik nařízení. Většina účastníků školení odchází odhodlanější dodržovat zásady elektrostatiky. Školení je možné absolvovat jak v sídle naší společnosti, tak přímo ve Vaší společnosti, ušetříte drahocenný čas strávený na cestě k nám. Školíme i jednoho účastníka, termín konání přizpůsobíme požadavkům. Každý absolvent školení získá nejen ESD certifikát, ale i studijní materiály.

Aktuální termíny školení ESD koordinátora v Dolní Rovni: čt 20. 7. a 24. 8. 2017 od 9:30. Nutná rezervace místa.
Možnost individuálního školení v libovolném termínu.

Více o nabízených službách naleznete v kategorii "ESD služby".